PWYW – co to?

Pay What You Want (PWYW), czyli „płać ile chcesz” jest innowacyjnym sposobem płatności za różnego rodzaju towary i usługi. Polega on w bardzo dużym uproszeniu na tym, że nie określamy ceny biletu wstępu na nasze wydarzenie. Każdy z Was może sam podjąć decyzję, czy chce zapłacić 10, 20, 50, 100, czy nawet 1000 zł.

Są jedynie dwa ograniczenia:
– kwota, którą decydujesz się wpłacić musi być wyższa niż 1zł;
– przyjmujemy tylko pełne złotówki (czyli jeśli chcesz wpłacić 23,50, to niestety musicie podjąć decyzję czy ma to być 23, czy 24 🙂 ).

Czy oszaleliśmy?
Nie, z nami wszystko ok 🙂 Powodów dla których zdecydowaliśmy się na to innowacyjne rozwiązanie było wiele. Ale najważniejszym z nich jest to, że chcieliśmy, żebyście się u nas dobrze bawili! W naszej opinii zdjęcie presji w postaci konkretnie określonej ceny sprzyja zadowoleniu uczestników 🙂
Drugi powód, na który chcielibyśmy zwrócić waszą uwagę, jest taki, że zakup biletu na każdą imprezę, konwent, koncert jest jej oceną. W większości wypadków jest ona binarna: 1 – wydarzenie jest na tyle fajne, żeby zapłacić za nie cenę biletu, 0 – wydarzenie jest na tyle kiepskie, że nie warto tej ceny płacić.
Nas taka ocena nie satysfakcjonuje, bo tak na prawdę nic nie mówi. Uważasz, że impreza będzie super? Wpłać więcej. Uważasz, że będzie ok? Wpłać mniej. Masz rachunki do popłacenia i nie stać Cię na drogi bilet, ale chcesz przyjść i się dobrze bawić? Wpłać tyle ile masz. Widzisz jakie to proste? 🙂

Teraz zostawiamy w Waszych rękach decyzję dotyczącą tego na ile (o)cenicie nasze wydarzenie i jaką kwotą chcecie nas wesprzeć! Pamiętajcie, że każda złotówka pozwala nam zrobić lepszą imprezę na której będziemy się bawić wszyscy razem!

Wejściówkę w przedsprzedaży możesz zakupić w specjalnym dziale „Kup wejściówkę”.

Zastanawiasz się czy warto kupić wejściówkę w przedsprzedaży? Zajrzyj do działu „Po co kupować bilety w przedsprzedaży?” i przekonaj się, że warto!

Chcesz się więcej dowiedzieć o Pay What You Want? Poczytaj na stronie WeTheCrowd.pl.