Strona

1

2

3

4

Przejdź do następnej >>

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wiosna 2019

Jesień 2018

Wszechstronna pisarka, której znakiem rozpoznawczym jest nieoczywista mieszanka literackich światów niezmiennie doprawiona dużą dawką humoru.

 

Ma w swoim dorobku kilkanaście książek. Największe uznanie czytelników przyniosła jej seria diabelsko-anielska: Ja, diablica (2010), Ja, anielica (2011) oraz Ja, potępiona (2012). Na cykl Kwiat paproci składają się: Szeptucha (2016, Książka Roku 2016 w plebiscycie portalu lubimyczytac.pl), Noc Kupały (2016), Żerca (2017, Książka Roku 2017 w plebiscycie portalu lubimyczytac.pl) oraz Przesilenie (2018).

 

W 2017 roku nakładem wydawnictwa W.A.B. ukazała się również pierwsza powieść z nowego cyklu Obsesja.

 

Fot.: Julia Knap

 

Fantastyczny Gość edycji:

Wiosna 2019

 

 

 

 

 

 

Urodzony w roku, w którym Reagan został powtórnie prezydentem, a świat usłyszał o Terminatorze.

 

Z wykształcenia człowiek wielu zawodów; najbardziej dziennikarz (choć ostatnio już nie). Jak przystało na miłośnika fantastyki pamiętającego pierwsze święta z Kevinem, przejawia bezrefleksyjne oraz zaborcze zafascynowanie prozą H.P. Lovecrafta, podczas gdy Stephen King to niedościgniony mistrz pióra. Nie przepada za Mastertonem, wielbiąc w to miejsce Sapkowskiego, Tolkiena oraz Barkera.

 

Fantastyczny Gość edycji:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jesień 2017

Autorka cyklu Tajne Akta Vespera (Nocarz, Renegat, Nikt, Młody), Fioletu, Paskudy i rewelacyjnych Łez Diabła.

 

Magda służy obecnie w 2. Grupie Poszukiwawczo-Ratowniczej w Mińsku Mazowieckim. Dwukrotnie uczestniczyła w misji w Afganistanie w ramach VII i XII zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego; została ranna podczas ostrzału rakietowego. W warunkach cywilnych można ją czasem zauważyć na dyżurze w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym lub w karetce pogotowia.

 

Fantastyczny Gość edycji:

Magda Kozak

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wiosna 2019

Wiosna 2018

Jesień 2015

Właściwie Maja Lidia Korwin-Kossakowska-Grzędowicz.

 

Kobieta renesansu i projektantka światów. Pisarka wychowana na klasyce i literaturze amerykańskiej: Faulknerze, Steinbecku, Hemingwayu, Chandlerze, Cortazarze i Llosie – z Fabryką Słów wydała szesnaście książek.

 

Od dzieciństwa marzyła, że kiedyś zostanie reżyserem. Równie silnie pragnęła zostać lalkarzem, rzeźbiarzem i archeologiem. Zwiedzanie uroczych, starych miasteczek (z częstymi postojami w małych, tradycyjnych knajpkach), patrzenie na morze, spacery plażą, malowanie obrazów, szycie lalek i grzebanie w starociach, to jej ulubiony sposób spędzania wolnego czasu do dziś.Wrażliwość pisarki ukształtowała się podczas nauki w liceum plastycznym, w trakcie studiów archeologicznych i nade wszystko dzięki lekturom. Bo dom Kossakowskich był zawsze pełen książek i bez czytania nikt z rodu nie mogłaby się obejść.

 

Archeologia nauczyła ją odkrywać i odtwarzać światy, rozbudowała wyobraźnię, nauczyła myślenia fabularnego, które umiejętnie wykorzystała realizując dokumentalne programy telewizyjne i podejmując pierwsze próby literackie.

 

Na rynku zadebiutowała opowiadaniem Mucha opublikowanym w 1997 roku w czasopiśmie FENIX – wtedy właśnie, patrząc na swój wydrukowany tekst, zrozumiała, że nie zostanie już dziennikarką, reżyserką ani archeologiem, ale właśnie pisarką.Odwiecznie zafascynowana szamanizmem, pisze książki inspirowane mitologiami i wierzeniami z różnych zakątków świata oraz specjalizuje się w angelologii

 

Najsłynniejsze powieści autorki składają się na cykl anielski, którego bohaterami są właśnie aniołowie. Próżno jednak szukać na kartach tych książek efemerycznych istot w nieskazitelnie białych szatach. Bohaterowie Mai to istoty bardzo ludzkie i ułomne w całej swojej nadprzyrodzonej potędze.

 

W swoim dorobku ma również książki oparte na wierzeniach Jakutów - Ruda Sfora (Fabryka Słów 2007) czy mitologii Japonii - Takeshi ( Fabryka Słów 2014 i 2015 ) oraz książki zupełnie odchodzące od religioznawczej tematyki. Maja szczególnie dumna jest z serii Upiór Południa. To 4 mikropowieści, z których każda napisana jest innym językiem i w zupełnie innym stylu a łączy je tylko temat przewodni - upał (Fabryka Słów 2009).

 

W najnowszej powieści Bramy Światłości autorka powraca do tematyki anielskiej. Bohaterowie, znani z poprzednich powieści, wyruszają na tereny Strefy Poza Czasem w poszukiwaniu zaginionej Światłości.

 

Kossakowska lubi w swoich powieściach eksperymentować ze stylem i gatunkami. Zawsze jednak przywiązuje uwagę do szczegółów – starannie rozpisuje poszczególne rozdziały i sceny, jest do bólu dokładna i konsekwentna w swoich postanowieniach.

 

Autorka kolekcjonuje figurki i rzeźby, ale wbrew temu, czego można by się spodziewać tylko jedna z nich przedstawia anioła. Zdecydowana większość to konie i koty, które Maja z wzajemnością uwielbia.W wolnych chwilach maluje, ogląda filmy albo słuchając muzyki układa w głowie kolejne historie.Jest kobietą nade wszystko praktyczną: na bezludną wyspę zabrałaby podręcznik survivalu i praktyczny podręcznik budowania łodzi. Oraz mnóstwo ołówków i brulionów.Pisarka chętnie ucieka od miasta i pracy. Ma nieduży letni domek, w którym czuje się naprawdę u siebie i na właściwym miejscu.

 

Zdjęcie i opis - Fabryka Słów

 

Fantastyczny Gość edycji:

Maja Lidia Kossakowska

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jesień 2017

Urodzony 1971 r. w Warszawie. Pisarz, publicysta, scenarzysta i wydawca. 

 

Opublikował dwadzieścia cztery książki: science-fiction dla dorosłych (m.in. powieści Mars, Vertical i Kameleon), serię „Felix, Net i Nika” dla młodzieży oraz serię dla dzieci „Amelia i Kuba”, które zdobyły liczne nagrody m.in. Nagrodę Literacką im. Żuławskiego, Nagrodę Janusza A. Zajdla oraz nagrodę Książka Roku Polskiej Sekcji IBBY. 

 

Jego książki były tłumaczone na niemiecki, czeski, węgierski i litewski. Zainteresowania: literatura, nowe technologie, socjologia, kuchnia i motoryzacja.

 

Fantastyczny Gość edycji:

Rafał Kosik

Jesień 2018

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Urodził się w 1978 roku w Czelabińsku, gdzie mieszka po dziś dzień. Z wykształcenia ekonomista, porzucił wyuczony zawód by skupić się całkowicie na pisaniu. Zaczął w 2003 roku, wtedy powstały pierwsze rozdziały Sopla, powieści, która ukazała się nakładem wydawnictwa Alfa-kniga w styczniu 2006 roku, a już we wrześniu została uhonorowana nagrodą Miecz bez imienia. Inny cykl Kornewa Egzorcysta otrzymał nagrodę im. Afanasija Nikitina.

 

Czyta od dziecka, preferuje fantastykę naukową i fantasy.Jeśli chodzi o filmy, woli nie-fantastykę, raczej coś z kryminalnym zacięciem: Porachunki, Przekręt, Angielska robota i tym podobne.

 

Jeśli chodzi o ulubione nałogi, są to: ciemne piwo, koniak, calvados i armaniak.

 

Fot.: Fabryka Słów

 

Fantastyczny Gość edycji:

Pawel Kornew

Wiosna 2018

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zawodowy pisarz i historyk. Specjalizuje się w dziejach Rzeczypospolitej szlacheckiej. Autor siedemnastu książek: dziewięciu powieści historycznych, marynistycznych i siedmiu zbiorów opowiadań, których akcja rozgrywa się w XVII w., na morzach i oceanach oraz w XV-wiecznej Francji, a także zbioru esejów na temat kultury sarmackiej i najsłynniejszych postaci tamtych czasów. Jego dzieła, bez przerwy wznawiane, sprzedały się w łącznym nakładzie pół miliona egzemplarzy i cieszą się ogromną popularnością wśród polskich czytelników. Autor otrzymał też stypendium Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, przyznawane w ramach pierwszego etapu konkursu na scenariusz filmu historycznego.

 

Wierny prawdzie, nie stroni od brutalnych, mocnych kart historii. Inaczej niż Sienkiewicz woli pisać ku przestrodze niż ku pokrzepieniu serc. Wskrzesza dawne obyczaje, postaci, zapomniane miejsca. Bohaterowie to ludzie miotani namiętnościami, a nie papierowe ideały. Najważniejszym celem, jaki stawia sobie autor, jest przybliżenie i spopularyzowanie wśród czytelników historii Rzeczypospolitej szlacheckiej.

 

Jako jeden z nielicznych ludzi pióra uczestniczy w rekonstrukcjach historycznych jako XVII-wieczny polski husarz, pancerny i Lisowczyk, poznając w ten sposób realia dawnego pola walki. Na własnym koniu przejechał pół Polski, spory kawałek Ukrainy i jeszcze większy Karpat Wschodnich.

 

Do najsłynniejszych powieści autora należy czterotomowy cykl Samozwaniec (Fabryka Słów 2009–2013), który opowiada o wyprawie Polaków na Moskwę na początku XVII w., oraz "Banita" (Fabryka Słów 2011) – mroczna i zaskakująca opowieść o miłości szlachcica-rębajły i pięknej kurtyzany.

 

Nakładem Fabryki Słów ukazały się także powieści: Wilcze gniazdo (2002), Bohun (2006) – poświęcony największej klęsce Rzeczypospolitej w wojnach z Kozakami, Czarna szabla (2007) i Diabeł Łańcucki (2007), które ukazują wielokulturowe XVII-wieczne kresy Rzeczypospolitej. Galeony Wojny (2007) nawiązujące do walk polskiej floty za czasów Zygmunta III Wazy i piracka Czarna bandera (2008) opisująca brutalny świat korsarzy i buntowników. Kolejne pozycje autora to Villon: Imię Bestii (2005) i Villon: Herezjarcha (2008) – zbiory opowiadań o Franciszku Villonie, francuskim poecie wyklętym żyjącym w XV w oraz "Hubal" (2016) o majorze Henryku Dobrzańskim. 

 

Autor jest stałym współpracownikiem tygodnika Do Rzeczy, gdzie prowadzi dział felietonów kulinarnych: Podróże kuchmistrza koronnego.

 

Zdjęcie i opis - Fabryka Słów

 

Fantastyczny Gość edycji:

Jacek Komuda

Wiosna 2019

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pisarka i tłumaczka, z wykształcenia polonistka.

 

Debiutowała w 2006 roku na łamach internetowego magazynu Fahrenheit opowiadaniem Rozmowa dyskwalifikacyjna. Na swoim koncie ma ukochany przez czytelników cykl Dożywocie (Dożywocie, Siła niższa, Szaławiła, Oczy uroczne), książkę dla dzieci "Małe Licho i tajemnica Niebożątka", zbiór opowiadań "Pierwsze słowo" oraz powieści z cyklu wrocławskiego: "Nomen omen" i "Toń".

 

Trzykrotnie nominowana do Nagrody im. Janusza A. Zajdla, statuetkę zdobyła w 2018 roku za opowiadanie Szaławiła.

 

Fantastyczny Gość edycji:

Marta Kisiel

Wiosna 2019

Jesień 2017

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Urodzona i zamieszkała w Katowicach, z wykształcenia arabistka, choć w zawodzie nigdy nie pracowała. Autorka kilkunastu książek, z których większość to fantastyka, choć zdarzyły się też dwa kryminały :).

 

Pięciokrotna laureatka nagrody im. Janusza A. Zajdla i jednokrotna nagrody literackiej im. Jerzego Żuławskiego.

 

Fantastyczny Gość edycji:

Anna Kańtoch

A

Ą

B

C

Ć

D

E

Ę

F

G

H

I

J

K

L

Ł

M

N

Ń

O

Ó

P

R

S

Ś

T

U

W

Y

Z

Ź

Ż

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Od fanów dla fanów

Warszawskie Targi Fantastyki

Wiosna 2019

 

 

Przedsiębiorca, humanista, edukator, fan kina, Jacka Kaczmarskiego, fantastyki, historii i Islandii. Twórca Centrum Edukacji Filmowej oraz ogólnopolskich projektów edukacyjnych "Lekcja w kinie" i "EduMagica".

 

Fantastyczny Gość edycji:

Wiosna 2019

Pochodzącą z województwa świętokrzyskiego, obecnie pracującą w Krakowie autorkę takich książek jak "Gdzie Śpiewają Diabły", "Spalić Wiedźmę" oraz "Wiedźma Jego Królewskiej Mości". Przed Wami należąca do grupy Harda Horda - Magdalena Kubasiewicz.

 

Fantastyczny Gość edycji:

Magdalena Kubasiewicz

Zapraszamy na jesienną edycje:

Dom Towarowy Bracia Jabłkowscy

ul. Bracka 25, 00-021 Warszawa

30 listopada - 1 grudnia 2019

Znajdziesz nas również na:

Zostań Wystawcą

Bilety