Zapraszamy na następną edycję:

Dom Towarowy Bracia Jabłkowscy

ul. Bracka 25, 00-021 Warszawa

10 - 11 września 2022

Znajdziesz nas również na:

Regulaminy

Zostań Wystawcą

Bilety

Strona

1

2

3

4

Przejdź do następnej >>

Pisarz, tłumacz, lektor języków obcych, a przede wszystkim mąż i ojciec. Autor wielu powieści historycznych z elementami fantasy ("Miecz i Kwiaty", "Trylogia nordycka") oraz licznych książek dla dzieci o wikingu Tappim i smoku Gniewku.

W życiu prywatnym wielbiciel hygge, pasjonat historii i amator kawy. Jego ulubiona pora roku to jesień w jej najbardziej deszczowym wydaniu. Wraz z nadejściem wiosny przeistacza się w hobbita, co oznacza, iż dużo je, grzebie w ogrodzie, nie nosi butów i starannie wystrzega się wszelkich przygód.

Oficjalny fanpage autora: www.facebook.com/marcin.mortka.official/

 

 

Fantastyczny Gość edycji:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jesień 2018

Wszechstronna pisarka, której znakiem rozpoznawczym jest nieoczywista mieszanka literackich światów niezmiennie doprawiona dużą dawką humoru.

 

Ma w swoim dorobku kilkanaście książek. Największe uznanie czytelników przyniosła jej seria diabelsko-anielska: Ja, diablica (2010), Ja, anielica (2011) oraz Ja, potępiona (2012). Na cykl Kwiat paproci składają się: Szeptucha (2016, Książka Roku 2016 w plebiscycie portalu lubimyczytac.pl), Noc Kupały (2016), Żerca (2017, Książka Roku 2017 w plebiscycie portalu lubimyczytac.pl) oraz Przesilenie (2018).

 

W 2017 roku nakładem wydawnictwa W.A.B. ukazała się również pierwsza powieść z nowego cyklu Obsesja.

 

Fot.: Julia Knap

 

Fantastyczny Gość edycji:

Właściwie - Iza Krokowska.

Najpierw rzeszowianka, później krakowianka, a wreszcie Kujawianka.

Pisze, ponieważ chce swoimi opowieściami sprawiać ludziom radość – w końcu nie ma nic lepszego niż uśmiech oraz przyspieszone bicie serca podczas lektury dobrej książki!

 

Fantastyczny Gość edycji:

Zima 2021

Jesień 2019

Paweł Majka, urodził się 2 czerwca 1972 roku w Krakowie, gdzie mieszka do dziś. Zmyślać zaczął nim jeszcze nauczył się pisać a nawet czytać (na komiksie „Tytus Romek i A’Tomek”), w związku z czym najpierw wygłaszał wymyślane opowieści na głos. Następnie rysował komiksy o starożytnym greckim detektywie podróżującym na dinozaurach oraz o polskich kosmonautach toczących boje z kosmitami.  Wreszcie zabrał się za pisanie. W 1987 roku zajął trzecie miejsce w Konkursie Literackim Złota Ostroga, organizowanym przez pismo młodzieżowe Świat Młodych. Do pisania wrócił dopiero w roku 2006, debiutując powtórnie opowiadaniem zamieszczonym w wydanej przez Fabrykę Słów antologii „Tempus Fugit”.

 

Kolejne opowiadania i teksty publikował w czasopismach: Nowa Fantastyka, Science Fiction, Fantasy i Horror, Fantasy & Science Fiction” (Edycja Polska), Czas Fantastyki; w antologiach: „Kanon barbarzyńców”, „Nie pytaj o Polskę”, „Nowe idzie”, „Science Fiction”, „Rok po końcu świata”, „Przedmurze”, „Geniusze Fantastyki”, „Fantazmaty”, „Wolsung Antologia” a także w internetowych magazynach: Fahrenheit, Esensja i Creatio Fantastica. Współpracował ze stronę poświęconą grom komputerowym Gikz.pl oraz z krakowskim zinem Smokopolitan.

 

W 2014 roku ukazała się jego pierwsza powieść, wydany nakładem Genius Creations (debiutującego tym tytułem na rynku wydawniczym) „Pokój Światów”, który kontynuację znalazł w „Wojnach Przestrzeni” wydanych w roku 2017. Czytelnicy nazwali ten cykl: „Mitoświatem” i ta nazwa przyjęła się. Także w roku 2014 ukazała się „Dzielnica obiecana” – pierwsza polska powieść osadzona  w świecie Metro 2033 stworzonym przez Dmitrija Głuchowskiego. Zarówno „Dzielnica obiecana” jak i jej kontynuacja: „Człowiek obiecany” (wydany w 2016) ukazały się nakładem wydawnictwa Insignis Media. W 2016 roku ukazała się space opera „Niebiańskie Pastwiska” wydana przez Rebis. W roku 2017 wydawnictwo Filia wydało powieść „Berserk”. Powieści: „Pokój Światów”, „Niebiańskie Pastwiska” oraz „Wojny Przestrzeni” otrzymały nominacje do Nagrody im. Janusza Zajdla. Do tej samej nagrody nominowane było także opowiadanie „Grewolucja” opublikowane w miesięczniku Nowa Fantastyka” (nr 5/2013). Trzy nominowane do Zajda powieści otrzymały także nominacje do Nagrody im. Jerzego Żuławskiego, przy czym „Pokój Światów” i „Niebiańskie Pastwiska” otrzymały nagrodę główną (2015 i 2016), zaś „Wojny Przestrzeni” zdobyły srebrne wyróżnienie. Kolejne opublikowane powieści to: „Jedyne: Ścieżki krwi” i „Berserk: Spowiednik” (obie w 2019 roku).

 

Fantastyczny Gość edycji:

Jesień 2019

Człowiek odpowiedzialny za graficzny wygląd pierwszego, prawdziwego, polskiego superbohatera - napędzanego bimbrem własnej produkcji, egzorcysty amatora - Jakuba W. 

 

Autobiograficzny poemat, białym wierszem spisany, który otrzymaliśmy od Artysty:
 

Andrzej Łaski. Łosiczanin.


Trochę „błękitny ptak”, trochę „Skowronek na uwięzi”.

Urodziłem się z matki Teresy i ojca Mariana.

Rzadko kto, daje mi tyle lat na ile wyglądam.

Spotykam na swojej drodze samych interesujących ludzi.

Lubię ciepło, swoją wieś i rodzinę.

Nie lubię koni, psów i ostryg.

Lubie rysunki i przedmioty.

Nie lubię skrajności i gadulstwa.

Lubię być doceniany, dobrze opłacany oraz lubię koszenie trawy.

Z trudem toleruję politykę, religię, ekonomię i sport zawodowy.

Poza nauką w szkołach, robiłem do tej pory : filmy, plakaty, witraż, gazetę „Fenix”, komiksy, storyboardy, zdjęcia, malowałem obrazy, ilustrowałem książki, sadziłem i wycinałem drzewa, zaprojektowałem i zbudowałem jeden dom oraz troje dzieci.

 

Uwaga: Większość tych rzeczy będę robił nadal.

 

Fantastyczny Gość edycji:

Jesień 2019

Jest totalnym nerdem. Uwielbia planszówki, erpegi i komiksy, a w czasach nastoletnich była stałym bywalcem przeróżnych targów i klubów fantastyki, chociaż jej serce zawsze pozostanie wierne starej łodzkiej Kapitule.

 

Okularnica i kujonka; zawsze utożsamiała się z Hermioną, chociaż jest przekonana, że Tiara Przydziału wysłałaby ją do Krukonów. W dzieciństwie jej ulubioną postacią z bajek Disneya był Bestia - w końcu miał najlepszą na świecie bibliotekę. Chyba jej to zostało, bo koniec końców wyszła za mąż za brodacza z pokaźną kolekcją książek.

 

Do dziś siedzi z nosem w starych księgach i znajduje stare magiczne zapisy, które potem wplata w fabułę swoich książek. Zadebiutowała w Jaguarze "Trylogią Mocy i Szału", nadprzyrodzonym romansem gatunku new adult, gdzie moc wiedźm i szał berserkerów przeplatają się ze słowiańską i nordycką magią.

 

Uwiebia tworzyć w swojej głowie światy, szczególnie te fantastyczne. Sama najbardziej chciałaby żyć w magicznym wymiarze, gdzie czekolada nie tuczy, pizza odchudza, a czasu wystarcza zarówno na pracę twórczą jak i na siedzenie pod kocem przed Netflixem. 

 

Fantastyczny Gość edycji:

Wiosna 2019

Jesień 2019

 

 

 

 

 

 

Urodzony w roku, w którym Reagan został powtórnie prezydentem, a świat usłyszał o Terminatorze.

 

Z wykształcenia człowiek wielu zawodów; najbardziej dziennikarz (choć ostatnio już nie). Jak przystało na miłośnika fantastyki pamiętającego pierwsze święta z Kevinem, przejawia bezrefleksyjne oraz zaborcze zafascynowanie prozą H.P. Lovecrafta, podczas gdy Stephen King to niedościgniony mistrz pióra. Nie przepada za Mastertonem, wielbiąc w to miejsce Sapkowskiego, Tolkiena oraz Barkera.

 

Fantastyczny Gość edycji:

Piotrkowianka, pisarka i pasjonatka sportu, która mimo ukończenia Politechniki Warszawskiej postanowiła tworzyć powieści w gatunkach takich jak fantasy oraz romans.

Przez lata, z sukcesami na arenie europejskiej, trenowała Oyama Karate, przez co z przyjemnością w swoich książkach skupia się na scenach akcji, szczególną uwagę poświęcając walce wręcz.

Urodzona w 1998 roku, ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną pierwszego stopnia w klasie fletu poprzecznego, którego nie zawaha się użyć na każdym, kto źle obchodzi się ze swoimi książkami.


W 2021 roku zadebiutowała na rynku wydawniczym książką z gatunku YA fantasy pt. “Mojra. Przeklęte dzieci Inayari” - pierwszą częścią serii. Kocha jeździć na spotkania autorskie, a szczególną miłością darzy szkolne biblioteki, bowiem to właśnie jedna z nich rozbudziła w niej miłość do książek.
 

W wolnym czasie tworzy memy ze śmiesznymi psami, gęsiami i szopami oraz szuka kolejnych naiwnych dusz, które zgodzą się zostać jej beta czytelnikami.

 

Fantastyczny Gość edycji:

Zima 2021

Jarmark 2021

Urodzona w 1989 w Gdańsku. Debiutowała w listopadzie 2015 opowiadaniem „Koziorożec i Smok” na łamach czasopisma „Smokopolitan”. W latach 2016-2018 należała do redakcji tegoż magazynu. Autorka licznych opowiadań fantastycznych (głównie SF, publikowanych między innymi w Nowej Fantastyce), recenzji oraz innych tekstów publicystycznych. Trzykrotnie nominowana do nagrody im. Janusza A. Zajdla. Jej biopunkowa powieść z uniwersum Zodiaków ma ukazać się w tym roku.

 

Fantastyczny Gość edycji:

Magdalena Kucenty

Wiosna 2019

Pochodzącą z województwa świętokrzyskiego, obecnie pracującą w Krakowie autorkę takich książek jak "Gdzie Śpiewają Diabły", "Spalić Wiedźmę" oraz "Wiedźma Jego Królewskiej Mości". Przed Wami należąca do grupy Harda Horda - Magdalena Kubasiewicz.

 

Fantastyczny Gość edycji:

Magdalena Kubasiewicz

Urodzony w 1988 roku poszedł do klasy matematyczno-fizycznej, by później zmienić ją na humanistyczną. Wybrał Politechnikę Warszawską i jeden z jej nielicznych wydziałów nietechnicznych.

 

Zawodowo zaczynał jako redaktor, by później przejściowo być księgowym i ewoluować ostatecznie w analityka i architekta hurtowni danych. Przez blisko połowę życia produkował się o popkulturze, by skończyć z tym nałogiem i spróbować sił z napisaniem własnej powieści. Próba się powiodła, a jej owocem jest debiutancki horror Dziewczyna, która klaszcze.
 

Za dnia zajmuje się przetwarzaniem i wizualizacją możliwie dużych zestawów danych. Wieczorami zaś pisze bajki dla dzieci oraz opowieści dla znacznie starszych odbiorców. W nocy czasem śpi.

 

 

Fantastyczny Gość edycji:

Tomasz Kozioł

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jesień 2017

Autorka cyklu Tajne Akta Vespera (Nocarz, Renegat, Nikt, Młody), Fioletu, Paskudy i rewelacyjnych Łez Diabła.

 

Magda służy obecnie w 2. Grupie Poszukiwawczo-Ratowniczej w Mińsku Mazowieckim. Dwukrotnie uczestniczyła w misji w Afganistanie w ramach VII i XII zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego; została ranna podczas ostrzału rakietowego. W warunkach cywilnych można ją czasem zauważyć na dyżurze w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym lub w karetce pogotowia.

 

Fantastyczny Gość edycji:

Magda Kozak

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wiosna 2019

Wiosna 2018

Jesień 2015

Właściwie Maja Lidia Korwin-Kossakowska-Grzędowicz.

 

Kobieta renesansu i projektantka światów. Pisarka wychowana na klasyce i literaturze amerykańskiej: Faulknerze, Steinbecku, Hemingwayu, Chandlerze, Cortazarze i Llosie – z Fabryką Słów wydała szesnaście książek.

 

Od dzieciństwa marzyła, że kiedyś zostanie reżyserem. Równie silnie pragnęła zostać lalkarzem, rzeźbiarzem i archeologiem. Zwiedzanie uroczych, starych miasteczek (z częstymi postojami w małych, tradycyjnych knajpkach), patrzenie na morze, spacery plażą, malowanie obrazów, szycie lalek i grzebanie w starociach, to jej ulubiony sposób spędzania wolnego czasu do dziś.Wrażliwość pisarki ukształtowała się podczas nauki w liceum plastycznym, w trakcie studiów archeologicznych i nade wszystko dzięki lekturom. Bo dom Kossakowskich był zawsze pełen książek i bez czytania nikt z rodu nie mogłaby się obejść.

 

Archeologia nauczyła ją odkrywać i odtwarzać światy, rozbudowała wyobraźnię, nauczyła myślenia fabularnego, które umiejętnie wykorzystała realizując dokumentalne programy telewizyjne i podejmując pierwsze próby literackie.

 

Na rynku zadebiutowała opowiadaniem Mucha opublikowanym w 1997 roku w czasopiśmie FENIX – wtedy właśnie, patrząc na swój wydrukowany tekst, zrozumiała, że nie zostanie już dziennikarką, reżyserką ani archeologiem, ale właśnie pisarką.Odwiecznie zafascynowana szamanizmem, pisze książki inspirowane mitologiami i wierzeniami z różnych zakątków świata oraz specjalizuje się w angelologii

 

Najsłynniejsze powieści autorki składają się na cykl anielski, którego bohaterami są właśnie aniołowie. Próżno jednak szukać na kartach tych książek efemerycznych istot w nieskazitelnie białych szatach. Bohaterowie Mai to istoty bardzo ludzkie i ułomne w całej swojej nadprzyrodzonej potędze.

 

W swoim dorobku ma również książki oparte na wierzeniach Jakutów - Ruda Sfora (Fabryka Słów 2007) czy mitologii Japonii - Takeshi ( Fabryka Słów 2014 i 2015 ) oraz książki zupełnie odchodzące od religioznawczej tematyki. Maja szczególnie dumna jest z serii Upiór Południa. To 4 mikropowieści, z których każda napisana jest innym językiem i w zupełnie innym stylu a łączy je tylko temat przewodni - upał (Fabryka Słów 2009).

 

W najnowszej powieści Bramy Światłości autorka powraca do tematyki anielskiej. Bohaterowie, znani z poprzednich powieści, wyruszają na tereny Strefy Poza Czasem w poszukiwaniu zaginionej Światłości.

 

Kossakowska lubi w swoich powieściach eksperymentować ze stylem i gatunkami. Zawsze jednak przywiązuje uwagę do szczegółów – starannie rozpisuje poszczególne rozdziały i sceny, jest do bólu dokładna i konsekwentna w swoich postanowieniach.

 

Autorka kolekcjonuje figurki i rzeźby, ale wbrew temu, czego można by się spodziewać tylko jedna z nich przedstawia anioła. Zdecydowana większość to konie i koty, które Maja z wzajemnością uwielbia.W wolnych chwilach maluje, ogląda filmy albo słuchając muzyki układa w głowie kolejne historie.Jest kobietą nade wszystko praktyczną: na bezludną wyspę zabrałaby podręcznik survivalu i praktyczny podręcznik budowania łodzi. Oraz mnóstwo ołówków i brulionów.Pisarka chętnie ucieka od miasta i pracy. Ma nieduży letni domek, w którym czuje się naprawdę u siebie i na właściwym miejscu.

 

Zdjęcie i opis - Fabryka Słów

 

Fantastyczny Gość edycji:

Maja Lidia Kossakowska

Jesień 2018

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Urodził się w 1978 roku w Czelabińsku, gdzie mieszka po dziś dzień. Z wykształcenia ekonomista, porzucił wyuczony zawód by skupić się całkowicie na pisaniu. Zaczął w 2003 roku, wtedy powstały pierwsze rozdziały Sopla, powieści, która ukazała się nakładem wydawnictwa Alfa-kniga w styczniu 2006 roku, a już we wrześniu została uhonorowana nagrodą Miecz bez imienia. Inny cykl Kornewa Egzorcysta otrzymał nagrodę im. Afanasija Nikitina.

 

Czyta od dziecka, preferuje fantastykę naukową i fantasy.Jeśli chodzi o filmy, woli nie-fantastykę, raczej coś z kryminalnym zacięciem: Porachunki, Przekręt, Angielska robota i tym podobne.

 

Jeśli chodzi o ulubione nałogi, są to: ciemne piwo, koniak, calvados i armaniak.

 

Fot.: Fabryka Słów

 

Fantastyczny Gość edycji:

Pawel Kornew

Prywatnie ojciec dwójki wymagających nastolatków.

Pisanie jest jego życiową pasją, a tworzenie światów Fantasy staje sferą wyzwań intelektualnych.

Ma nadzieję, że stworzone uniwersum z osadzonymi wątkami różnych bohaterów zyska wielu stałych fanów

 

Fantastyczny Gość edycji:

Zima 2021

Pawel Kopijer

Wiosna 2018

Jesień 2019

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zawodowy pisarz i historyk. Specjalizuje się w dziejach Rzeczypospolitej szlacheckiej. Autor siedemnastu książek: dziewięciu powieści historycznych, marynistycznych i siedmiu zbiorów opowiadań, których akcja rozgrywa się w XVII w., na morzach i oceanach oraz w XV-wiecznej Francji, a także zbioru esejów na temat kultury sarmackiej i najsłynniejszych postaci tamtych czasów. Jego dzieła, bez przerwy wznawiane, sprzedały się w łącznym nakładzie pół miliona egzemplarzy i cieszą się ogromną popularnością wśród polskich czytelników. Autor otrzymał też stypendium Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, przyznawane w ramach pierwszego etapu konkursu na scenariusz filmu historycznego.

 

Wierny prawdzie, nie stroni od brutalnych, mocnych kart historii. Inaczej niż Sienkiewicz woli pisać ku przestrodze niż ku pokrzepieniu serc. Wskrzesza dawne obyczaje, postaci, zapomniane miejsca. Bohaterowie to ludzie miotani namiętnościami, a nie papierowe ideały. Najważniejszym celem, jaki stawia sobie autor, jest przybliżenie i spopularyzowanie wśród czytelników historii Rzeczypospolitej szlacheckiej.

 

Jako jeden z nielicznych ludzi pióra uczestniczy w rekonstrukcjach historycznych jako XVII-wieczny polski husarz, pancerny i Lisowczyk, poznając w ten sposób realia dawnego pola walki. Na własnym koniu przejechał pół Polski, spory kawałek Ukrainy i jeszcze większy Karpat Wschodnich.

 

Do najsłynniejszych powieści autora należy czterotomowy cykl Samozwaniec (Fabryka Słów 2009–2013), który opowiada o wyprawie Polaków na Moskwę na początku XVII w., oraz "Banita" (Fabryka Słów 2011) – mroczna i zaskakująca opowieść o miłości szlachcica-rębajły i pięknej kurtyzany.

 

Nakładem Fabryki Słów ukazały się także powieści: Wilcze gniazdo (2002), Bohun (2006) – poświęcony największej klęsce Rzeczypospolitej w wojnach z Kozakami, Czarna szabla (2007) i Diabeł Łańcucki (2007), które ukazują wielokulturowe XVII-wieczne kresy Rzeczypospolitej. Galeony Wojny (2007) nawiązujące do walk polskiej floty za czasów Zygmunta III Wazy i piracka Czarna bandera (2008) opisująca brutalny świat korsarzy i buntowników. Kolejne pozycje autora to Villon: Imię Bestii (2005) i Villon: Herezjarcha (2008) – zbiory opowiadań o Franciszku Villonie, francuskim poecie wyklętym żyjącym w XV w oraz "Hubal" (2016) o majorze Henryku Dobrzańskim. 

 

Autor jest stałym współpracownikiem tygodnika Do Rzeczy, gdzie prowadzi dział felietonów kulinarnych: Podróże kuchmistrza koronnego.

 

Zdjęcie i opis - Fabryka Słów

 

Fantastyczny Gość edycji:

Jacek Komuda

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jesień 2017

Urodzony 1971 r. w Warszawie. Pisarz, publicysta, scenarzysta i wydawca. 

 

Opublikował dwadzieścia cztery książki: science-fiction dla dorosłych (m.in. powieści Mars, Vertical i Kameleon), serię „Felix, Net i Nika” dla młodzieży oraz serię dla dzieci „Amelia i Kuba”, które zdobyły liczne nagrody m.in. Nagrodę Literacką im. Żuławskiego, Nagrodę Janusza A. Zajdla oraz nagrodę Książka Roku Polskiej Sekcji IBBY. 

 

Jego książki były tłumaczone na niemiecki, czeski, węgierski i litewski. Zainteresowania: literatura, nowe technologie, socjologia, kuchnia i motoryzacja.

 

Fantastyczny Gość edycji:

Rafał Kosik

Jesień 2019

Młody wielbiciel Zony z Lublina.Jako dziecko marzył, by zostać żołnierzem. Ostatecznie został tłumaczem, ale marzenie z dzieciństwa nie umarło, skanalizowało się jedynie w innej formie. Jacek jest zaangażowanym członkiem Lubelskiej Zony, czyli grupy wielbicieli i odtwórców uniwersum S.T.A.L.K.E.R.a

 

Uwielbia żeglarstwo, kendo, wypady na strzelnicę i gorzką herbatę pitą w domowym zaciszu.Sam o sobie mówi, że jest autonomiczną machiną autoironii. Może dlatego w rubryce „znaki szczególne” wpisał: pompa insulinowa.

Gdy już zarobi krocie na swoich bestsellerowych powieściach, będzie jeździł Astonem Martinem DB6, Jaguar F Type albo Chevroletem Impala z ’67.

 

Zdjęcie i opis - Fabryka Słów

 

Fantastyczny Gość edycji:

Jacek Kloss

Wiosna 2019

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pisarka i tłumaczka, z wykształcenia polonistka.

 

Debiutowała w 2006 roku na łamach internetowego magazynu Fahrenheit opowiadaniem Rozmowa dyskwalifikacyjna. Na swoim koncie ma ukochany przez czytelników cykl Dożywocie (Dożywocie, Siła niższa, Szaławiła, Oczy uroczne), książkę dla dzieci "Małe Licho i tajemnica Niebożątka", zbiór opowiadań "Pierwsze słowo" oraz powieści z cyklu wrocławskiego: "Nomen omen" i "Toń".

 

Trzykrotnie nominowana do Nagrody im. Janusza A. Zajdla, statuetkę zdobyła w 2018 roku za opowiadanie Szaławiła.

 

Fantastyczny Gość edycji:

Marta Kisiel

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Urodzona w 1976r i zamieszkała w Katowicach, z wykształcenia orientalistka, autorka książek fantasy dla dorosłych i młodzieży.

Wielokrotna laureatka Nagrody im. Janusza A. Zajdla, w 2013 roku wyróżniona także Nagrodą Literacką im. Jerzego Żuławskiego.

Łaska (2016), jej pierwsza książka pozbawiona elementów fantastycznych, została nominowana do Nagrody Wielkiego Kalibru oraz zdobyła nagrodę Kryminalna Piła. Podczas Międzynarodowego Festiwalu Kryminału 2018 otrzymała Nagrodę Specjalną im. Janiny Paradowskiej, a w 2021 roku Nagrodę Wielkiego Kalibru za powieść "Wiosna zaginionych"

 

Fantastyczny Gość edycji:

Jesień 2017

Zima 2021

Anna Kańtoch

Jesień 2019

 

 

Joanna to studentka kierunku kultura i praktyka tekstu, urodzona w 1995 roku we Wrocławiu.

 

Fascynację uniwersum S.T.A.L.K.E.R.a wiąże z miłością do zapomnianych miejsc i języka rosyjskiego. Uwielbia samotne podróże i dobrą muzykę, czasami pójdzie też postrzelać z wiatrówki.

 

Otwarta na nowe doświadczenia – żałuje, że życie jest zbyt krótkie, by spróbować wszystkiego.

 

Poza tym to typowy nocny marek; wena najczęściej przychodzi do niej po kryjomu, gdy wszyscy sąsiedzi już śpią.

Zadebiutowała w marcu 2018 książką Bagno Szaleńców, osadzoną, jakżeby inaczej w uniwersum S.T.A.L.K.E.R.

 

Zdjęcie i opis - Fabryka Słów

 

Fantastyczny Gość edycji:

Joanna Kanicka

Wiosna 2019

 

 

Przedsiębiorca, humanista, edukator, fan kina, Jacka Kaczmarskiego, fantastyki, historii i Islandii. Twórca Centrum Edukacji Filmowej oraz ogólnopolskich projektów edukacyjnych "Lekcja w kinie" i "EduMagica".

 

Fantastyczny Gość edycji:

Rocznik 1982. Poznaniak z urodzenia i wyboru. Łysiejący i marudny. Uzależniony od pisania. Publikuje od 2005 roku w czasopismach i antologiach. Ma na koncie własny zbiór opowiadań, a w planach kilka odjechanych powieści.
 

Uwielbia muzę, która mieli mózg na papkę, dobre seriale i książki. Je niezdrowo, choć wie, że nie powinien. Żłopie kawę jak nawiedzony. Nienawidzi palenia, co uważa za jedną ze swoich nielicznych zalet.

 

Fantastyczny Gość edycji:

B

C

D

F

G

H

K

L

Ł

M

N

O

P

R

S

W

Z

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Od fanów dla fanów

Warszawskie Targi Fantastyki