Wiosna 2019

Jesień 2017

Urodzony 1968, znany także jako Martin Ann Drimm, lekarz medycyny, wieloletni pracownik koncernu farmaceutycznego, trener i konsultant biznesowy, wizjoner, filozof. 

 

Autor największej polskiej sagi science fiction „Gamedec”, antyporadnika dla menadżerów „Sprzedaż albo śmierć?!”, antykorporacyjnego futurystycznego kryminału „CEO Slayer” powieści „Kalina i Kaj. Książka teoretycznie dla dzieci”, zbioru anegdot dla traczy „Grao Story” oraz epickiej epopei „Orzeł Biały”. 

 

Od lat zainteresowany psychologicznym, technologicznym oraz finansowym rozwojem ludzkości, rozwija swoje wizje w książkach, wykładach i podczas szkoleń. 

 

Od trzydziestu dwóch lat w związku z żoną Anną, z którą mają córkę, Kalinę

 

Fantastyczny Gość edycji:

Marcin Sergiusz Przybyłek

Strona

1

2

3

4

Przejdź do następnej >>

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wiosna 2018

Jesień 2015

Rocznik 1941. Jeden z pionierów i mistrzów polskiej sztuki komiksowej.

 

W warszawskim liceum plastycznym, podobnie jak przyjaciele Grzegorz Rosiński i Wojtek Siudmak, uczeń pedagoga doskonałego, profesora Tiunina . Debiutuje w wieku 17 lat, krótkimi komiksami w młodzieżowym "Korespondencie wszędobylskim".

 

Już w PRL współtworzy kultową serię „Kpt. Żbik”, rysuje najlepszy do dziś short science fiction „Spotkanie” (1976, scenariusz Ryszard Siwanowicz) i dla wydawcy niemieckiego, ale na rynek europejski - daenikenowską serię SF „Bogowie z kosmosu”.

 

Rok po wprowadzeniu stanu wojennego rusza w miesięczniku „Fantastyka” z kultowym „Funky Kovalem” (scenariusz M. Parowski i J. Rodek; do dziś cztery albumy), a w latach 1992-1995 kreuje komiksowy świat i oblicze największego bohatera polskiej popkultury „Wiedźmina” (scenariusz A. Sapkowski i M. Parowski, 6 albumów).

 

Autorytet i przyjaciel młodych twórców, pracował również w reklamie, nie odmawia udziału w konwentach, wystaw w Polsce i za granicą. W 2009 roku odznaczony Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

 

Fantastyczny Gość edycji:

Bogusław Polch

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jesień 2018

Wiosna 2018

Jesień 2017

Jesień 2015

Urodzony w 1974, miał zostać operatorem obrabiarek skrawających. Zdał jednak na filozofię, by wreszcie wylądować na studiach dziennikarskich. Nadal czuje jednak sentyment do smarów, zgrzebnych drelichów i noży kątowych tnących stal na śrubki.

 

Debiutował sto lat temu na łamach magazynu LAMPA Pawła Dunina-Wąsowicza, by zapaść na kilka lat na twórczy stupor. Jak sam mówi, reset przeżył w trakcie pisania "Happy END" — swojej debiutanckiej powieści, mieszaniny horroru, fantastyki i postapo wydanej w 2013 roku. W tym samym roku opowiadaniem "Edmund po drugiej stronie lustra" (nominacja do Nagrody Zajdla 2013) wygrał konkurs na XXX-lecie Nowej Fantastyki.

 

Do space opery przymierzał się długo. Przygotowanie pełnego researchu książki zajęło mu sporo czasu: poczynając od realnie istniejących galaktycznych map, przez całą strukturę opisywanego świata, po zagadnienia astronautyki kończąc. powstała tetralogia Głębia (Skokowiec - 2015, Powrót - 2016, Napór - 2017, Bezkres - 2018) o świecie, w którym opanowana niegdyś przez ludzi Droga Mleczna została zniszczona niemal w stu procentach przez serię potwornych wojen, a nadprzestrzenne skoki przez tytułową Głębię mogą prowadzić do zgubnego w skutkach szaleństwa. Skokowiec był nominowany do Książki Roku 2015 Nowej Fantastyki.

 

Seria Głębia to zdecydowanie jedna z największych niespodzianek w rodzimej fantastyce w ostatnich latach, a Autor po jej zakończeniu bestsellerowym tomem Bezkres, pisze obecnie nową sagę fantasy o tytule Księga Zepsucia, której pierwszy tom pojawi się na rynku w 2019 roku.

 

Marcin mieszka z żoną, synkiem i Prozakiem: kociakiem antydepresyjnym, którego rodzina przygarnęła po stracie Nerwosola.

 

Fot.: Fabryka Słów

 

Fantastyczny Gość edycji:

Marcin Podlewski

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jesień 2017

Wiosna 2019

Urodzony w 1974 człowiek z przeszłości. Niestrudzony tropiciel ciekawostek z lamusa. Kolekcjoner nagród literackich, który z pisania z pasją uczynił swój sposób na życie. Miarą jego sukcesu jest 30 napisanych powieści wydanych w ciągu dekady, milion sprzedanych książek i miejsce na podium ścisłej czołówki najpoczytniejszych pisarzy w Polsce.

 

Homo literatus, który do pisania podchodzi z żelazną regułą – pracuje planowo, codziennie, a kiedy poczuje zmęczenie fabułą, zabiera się za inny tytuł. Uprzedzając krytykę sam siebie nazwał Wielkim Grafomanem. Z wykształcenia archeolog, z zamiłowania łowca meteorów. Beznadziejnie zauroczony zapomnianymi odkrywcami i wynalazkami XIX wieku. Społecznik. Własnym sumptem i ogromnym zaangażowaniem wydał unikatowy album o Wojsławicach, mieście w którym narodził się Jakub Wędrowycz.

 

Twórca panteonu niezwykłych bohaterów literackich oraz Jakuba Wędrowycza – zawistnego, mściwego kmiota, bimbrownika i egzorcysty. Jedynego w polskiej literaturze, rdzennie polskiego superbohatera, który przez lata rozśmieszania do łez, dorobił się własnego festiwalu.

 

Czterokrotny laureat prestiżowej nagrody Nautilusa. Dziesięciokrotnie nominowany, raz nagrodzony Nagrodą im. Janusza A. Zajdla. As EMPiK-u 2006 – jeden z trzech najchętniej kupowanych autorów.

 

Pija herbatę. Ani wstrząśniętą, ani tym bardziej mieszaną. Parzoną w samowarze.

 

Fantastyczny Gość edycji:

Andrzej Pilipiuk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wiosna 2018

Urodzony w 1946, absolwent Politechniki Warszawskiej, pisarz, scenarzysta komiksów, krytyk literacki i filmowy. Kierownik działu literatury polskiej w „Fantastyce” i „Nowej Fantastyce” ,a w latach 1992-2003 naczelny pisma. Prowadził też kwartalnik „Czas Fantastyki”.

 

W dorobku autora znajdują się następujące książki: „Bez dubingu” (1978), „Twarzą ku ziemi”(1981), „Sposób na kobiety” (1985), „Czas fantastyki” (1990), „Burza. Ucieczka z Warszawy 40” (2009). „Małpy Pana Boga – „Słowa” 2011, „Obrazy” 2013”, „Z bandytą w windzie” (2015), „Małpy - Kukułka na koniu trojańskim. Retrospekcje” (2017). A także scenariusze komiksów Bogusława Polcha: „Funky Koval” (z Jackiem Rodkiem) i „Wiedźmin” (1993/95) z Andrzejem Sapkowskim).

 

Scenarzysta komiksów: „Planeta robotów” (1986/89 – rys Jacek Skrzydlewski), „Naród wybrany” (1992, rys. Jarosław Musiał) i „Burza” (1992, 2003 fragmenty – rys. Krzysztof Gawronkiewicz.

 

Fantastyczny Gość edycji:

 

 

 

 

 

 

Jesień 2018

Wiosna 2018

Rocznik 1973, z wykształcenia prawnik. Literaturą zafascynowany mniej więcej od siódmego roku życia, kiedy to po heroicznych bojach przedarł się przez znaleziony na strychu, doszczętnie sczytany i lekko nadgryziony przez myszy egzemplarz „Krzyżaków”. Pierwsze opowiadanie wystukał na tablecie za pomocą dotykowej klawiatury w spartańskich warunkach wsi polskiej bez dostępu do technologicznych udogodnień.

 

Popełnił wiele zbrodni, na razie tylko wirtualnych. Miłośnik gier komputerowych, zapamiętały kinoman, trochę kociarz. Rozpoczynał swoją stalkerską przygodę, zagryzając płyn „Lugola” „pszczółką”.

 

Debiutował w 2016 roku powieścią „Wedle zasług” i od razu zyskał przychylność miłośników S.T.A.L.K.E.R.a.

 

Książka „Ostatniego zeżrą psy” (2017) tylko umocniła jego pozycję w Fabrycznej Zonie i zapewniła mu uwielbienie fanów. „Do zobaczenia w piekle” (2018) kończy na jakiś czas jego przygodę z Zoną.

 

Autor ma marzenie, by resztę życia spędzić gdzieś na Alasce, w wygodnym fotelu, z zapełnionym e-bookami czytnikiem, drzemiącym na kolanach kotem oraz kubkiem mocnej kawy w zasięgu ręki.

 

Fot.: Fabryka Słów

 

Fantastyczny Gość edycji:

A

Ą

B

C

Ć

D

E

Ę

F

G

H

I

J

K

L

Ł

M

N

Ń

O

Ó

P

R

S

Ś

T

U

W

Y

Z

Ź

Ż

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zapraszamy na jesienną edycje:

Dom Towarowy Bracia Jabłkowscy

ul. Bracka 25, 00-021 Warszawa

30 listopada - 1 grudnia 2019

Znajdziesz nas również na:

Zostań Wystawcą

Bilety

Od fanów dla fanów

Warszawskie Targi Fantastyki