Jesień 2018

Jesień 2017

Porzucił prestiżową karierę naukową i zajął się pisaniem książek. Już po kilku latach zdobył uznanie miliona Polaków czytających Achaję z wypiekami na twarzach.

 

Zaczynał w czasach głębokiego socjalizmu kiedy googla zastępowały papierowe encyklopedie, a powieści pisało się… długopisem. Na full time przeszedł dopiero wraz z nowym tysiącleciem. Komputeryzacja sprawiła, że wyprodukował znaczne ilości książek, które ustawione grzbietami zajmują na półce półtora metra bieżącego. Niektóre stały się popularne. Zapytany o to kto pierwszy odkrył u niego literacki talent odpowiada szczerze: jak dotąd nikt. W nowoczesnym starciu nie liczą się snajperzy tylko siła ognia.

 

Z wykształcenia jest architektem. Widzi i myśli obrazami. Podgląda, słucha i rozmawia dla przyjemności. Lubi fotografować puste miejsca. Sam jest dla siebie pracownikiem, szefem i przewodniczącym komitetu strajkowego. Nieustannie prowokuje czytelników i recenzentów swoim podejściem do sztuki pisania. Mówi, że cierpi na przymus tworzenia.

 

Jego bohaterowie żyją własnym życiem – sami wybierają gatunek i formę opowieści, dzięki czemu, z niezrozumiałych dla siebie powodów, autor otrzymał wór nagród od czytelników - między innymi: 2 Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla, 5 Sfinksów i 2 Nautilusy..

 

Cykl „Achaja” to także jedna z najbardziej kasowych serii w polskiej literaturze. To dzięki tym książkom pisarz może realizować swoje najśmielsze marzenia o egzotycznych podróżach i otaczać się ulubionymi gadżetami.

 

W swoich książkach ceni kobiecość. Nawet w filigranowej postaci dostrzega siłę, która go pasjonuje. Ale to nie oznacza, że ma dla niej litość.

 

Pisarz ma w sobie coś z hazardzisty – ale uwaga – jeśli zaczyna grę, to żeby wygrać.

 

Fot.: Monika Ziemiańska

 

Fantastyczny Gość edycji:

Andrzej Ziemiański

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jesień 2018

Urodzona 4 lipca 1983 roku w Lublinie - pisarka, autorka fantastyki. Absolwentka socjologii na UMCS w Lublinie, Coachingu w Biznesie, w Wyższej Szkole Biznesu i Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu.

 

Zwierz biurowy, HaeRka i behapówka; tłumaczka nieaktywna, pisarka reaktywowana – jak sama o sobie mówi. Ma jednego męża i kolekcję 75 smoków (chwilowo 75, bo cały czas się mnożą), jest zadeklarowaną wielbicielką psów, co u autorów fantastyki jest swego rodzaju ewenementem.Zadebiutowała w internetowym magazynie Esensja opowiadaniem "Bardzo Czarna Dziura", i "na papierze" opowiadaniem "Wielka Wyprawa Małej Żaby", które ukazało się w magazynie Science Fiction.

 

Pierwsza powieść Mileny Wójtowicz "Podatek" została wydana w 2005 roku. Kolejne powieści opublikowała rok po roku: "Wrota" w 2006, "Załatwiaczka" w 2007, "Wrota 2" w 2008. Autorka zdobyła serca fanów lekkim stylem, poczuciem humoru i dość przewrotnym traktowaniem stereotypów.

 

Fot.: Robert A. Mason

 

Fantastyczny Gość edycji:

Milena Wójtowicz

Wiosna 2019

Jesień 2017

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mąż wspaniałej kobiety, ojciec dwu ślicznych, inteligentnych i złośliwych bestii, które nazywa córkami. 

 

Hobbystycznie czyta książki - najróżniejsze, ogląda filmy - również różne, od fantastyki, poprzez kryminały, filmy psychologiczne po anime, a przede wszystkim pisze:).

 

Ale pisanie to hobby, ciekawe, interesujące i takie, któremu oddaje się z duża przyjemnością bo rodzinę utrzymuje z pracy pozaliterackiej.

 

Fantastyczny Gość edycji:

Jesień 2015

 

 

 

 

Urodzony 13 maja 1965, jeden z twórców gry fabularnej Kryształy Czasu, opublikowanej na łamach czasopisma Magia i Miecz.

 

Niegdyś przedstawiciel Target Games (wydawca takich gier jak Warzone czy Chronopia). Obecnie zajmuje się głównie rozpowszechnianiem takich gier jak Warhammer, Warhammer 40,000.

 

Żonaty, ma dwóch synów.

 

W roku 2014 zapoczątkował autorską powieść opartą o świat Kryształów Czasu. Saga została zaplanowana na 13 tomów (26 części) pod wspólnym tytułem – Saga o Katanie.

 

Źródło: Wikipedia

 

Fantastyczny Gość edycji:

Artur Szyndler

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jesień 2017

Urodzony w 1962. Pierwsze teksty (magazyn “Fikcje”) i tłumaczenia (m.in. dla Iskier i “Fantastyki”) opublikował w połowie lat osiemdziesiątych.

 

Przez kolejne dziesięć lat wydawał czasopisma dla branży filmowej, następnie przerzucił się na gry komputerowe, by w 2001 roku wrócić do korzeni i stworzyć “Science Fiction”, ukazujący się nieprzerwanie przez jedenaście lat magazyn literacki, na którego łamach zadebiutowała większość znaczących pisarzy ostatniego pokolenia.Twórca portalu www.fantastykapolska.pl. Napisał kilkanaście powieści i niemal dwadzieścia opowiadań, przetłumaczył ponad osiemdziesiąt książek, odpowiadał za spolszczenie jedenastu gier komputerowych.

 

Jego książka „Metro2033: Otchłań” została przetłumaczona na język rosyjski, a cykl „Pola dawno zapomnianych bitew” na język angielski.

 

Fantastyczny Gość edycji:

Urodzony 20 lutego 1987 roku w Gdyni. Absolwent stosunków międzynarodowych na Akademii Marynarki Wojennej. Dziennikarz "Gazety Bankowej", członek zespołu redakcyjnego oraz wydawca portalu wGospodarce.pl.

Debiutował w 2010 roku w "Nowej Fantastyce" opowiadaniem "Dzieci Syberyjskie".

Na kilka lat porzucił działalność pisarską, by powrócić w powieściach "Czarna kolonia" (2016) i Wilk (2016).

W 2017 roku wyda≥ swoje opowiadanie w antologii "Ostatni dzień pary 2". Jego opowiadanie "Husarze Śmierci" zdobyło drugą nagrodę w konkursie Stwórz Swoją Historie. Opowiadanie "Księga Ostrzy" zajęło także drugie miejsce w konkursie Dylematy Singielki.
W dzieciństwie chciał byś archeologiem, potem filmowcem, ostatecznie odnalazł się w tworzeniu literatury, bo jak sam mówi "dla literatury wystarczy tylko kartka i długopis".

Zapytany o swoich literackich idoli wymienia jednym tchem Rafała Dębskiego, Feliksa Kresa, Georga R.R. Martina, Mirosława Żambocha i Mario Puzo.

Jak sam mówi, nie potrafi nie wymyślać stale nowych historii. Nieustanne tworzenie scenariuszy to jego największe uzależnienie.

Najbardziej lubi spacery i długie rozmowy z żoną oraz rozgrywki Warhammera. Doskonale sprawdza się jako kura domowa, chociaż od dzieciństwa walczy z kapciami, które uznaje za element systemu domowej opresji.

 

Fantastyczny Gość edycji:

Wiosna 2019

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wiosna 2018

Urodzony 1956 – polski wydawca, działacz fandomu, autor komiksów.

 

W 1982 został jednym z współzałożycieli miesięcznika „Fantastyka”, najpierw jako kierownik działu literatury zagranicznej, następnie zastępca redaktora naczelnego. W latach 80. redaktor naczelny magazynu „Komiks-Fantastyka”, potem w wydawnictwach „Orbita” i „Korona”. Na przełomie lat 90. redaktor magazynu komiksowego „CDN”.

 

Obecnie kieruje wydawnictwem Mag, które początkowo wydawało takie magazyny jak „Magia i Miecz” i „Fenix” oraz wprowadziło na polski rynek wiele produkcji RPG.Twórca wraz z Maciejem Parowskim i Bogusławem Polchem serii Funky Koval, w której jest pierwowzorem jednego z bohaterów - Roddy`ego.

 

Działacz OKMFiSF oraz Polskiego Stowarzyszenia Miłośników Fantastyki.

 

W 2007 na uroczystości Z okazji 25-lecia pisma „Fantastyka” został odznaczony przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego Kazimierza Michała Ujazdowskiego Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

 

Fantastyczny Gość edycji:

Jacek Rodek

 

 

 

 

 

 

 

 

Wiosna 2019

Jesień 2018

Wiosna 2018

Rocznik ‘87, wrocławianka z urodzenia i sentymentu, warszawianka z zamieszkania i zaskoczenia. Absolwentka psychologii i kryminologii (Aberystwyth University), neurobiologii poznawczej (University of York) oraz psychologii śledczej (Uniwersytet SWPS). Z zapałem zgłębia tajniki ludzkiego mózgu oraz profilowania osób zaginionych i nieznanych sprawców zbrodni.

 

Debiutowała opowiadaniem "Cała Prawda o PPM" w antologii Kochali się, że strach (2007), a swoje studencko-emigracyjne przygody z fantastycznym twistem opisała w opowiadaniu "Shade", w antologii Nawiedziny (2009). Autorka dwóch książek z gatunku urban fantasy: Szamanka od umarlaków (2011) i Demon Luster (2014), cyberpunkowego kryminału Łzy Mai (2015) wyróżnionego Nagrodą Literacką Kwazar za wartości naukowe w literaturze science fiction (2016), oraz cyberpunkowego thrillera psychologicznego Spektrum (październik 2018).

 

W latach 2016-2018 pracowała w studiu CD PROJEKT RED jako scenarzystka przy grze Cyberpunk 2077. Obecnie pracuje nad nową powieścią - Fałszywy Pieśniarz.

 

Fot.: Malwina Musialska

 

Fantastyczny Gość edycji:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Od fanów dla fanów

Warszawskie Targi Fantastyki

1

2

3

4

Strona

A

Ą

B

C

Ć

D

E

Ę

F

G

H

I

J

K

L

Ł

M

N

Ń

O

Ó

P

R

S

Ś

T

U

W

Y

Z

Ź

Ż

Zapraszamy na jesienną edycje:

Dom Towarowy Bracia Jabłkowscy

ul. Bracka 25, 00-021 Warszawa

30 listopada - 1 grudnia 2019

Znajdziesz nas również na:

Zostań Wystawcą

Bilety