Zapraszamy na następną edycję:

Dom Towarowy Bracia Jabłkowscy

ul. Bracka 25, 00-021 Warszawa

22 - 23 maja 2021

Znajdziesz nas również na:

Regulaminy

Zostań Wystawcą

Bilety

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wiosna 2020

Jesień 2018

Jesień 2017

Porzucił prestiżową karierę naukową i zajął się pisaniem książek. Już po kilku latach zdobył uznanie miliona Polaków czytających Achaję z wypiekami na twarzach.

 

Zaczynał w czasach głębokiego socjalizmu kiedy googla zastępowały papierowe encyklopedie, a powieści pisało się… długopisem. Na full time przeszedł dopiero wraz z nowym tysiącleciem. Komputeryzacja sprawiła, że wyprodukował znaczne ilości książek, które ustawione grzbietami zajmują na półce półtora metra bieżącego. Niektóre stały się popularne. Zapytany o to kto pierwszy odkrył u niego literacki talent odpowiada szczerze: jak dotąd nikt. W nowoczesnym starciu nie liczą się snajperzy tylko siła ognia.

 

Z wykształcenia jest architektem. Widzi i myśli obrazami. Podgląda, słucha i rozmawia dla przyjemności. Lubi fotografować puste miejsca. Sam jest dla siebie pracownikiem, szefem i przewodniczącym komitetu strajkowego. Nieustannie prowokuje czytelników i recenzentów swoim podejściem do sztuki pisania. Mówi, że cierpi na przymus tworzenia.

 

Jego bohaterowie żyją własnym życiem – sami wybierają gatunek i formę opowieści, dzięki czemu, z niezrozumiałych dla siebie powodów, autor otrzymał wór nagród od czytelników - między innymi: 2 Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla, 5 Sfinksów i 2 Nautilusy..

 

Cykl „Achaja” to także jedna z najbardziej kasowych serii w polskiej literaturze. To dzięki tym książkom pisarz może realizować swoje najśmielsze marzenia o egzotycznych podróżach i otaczać się ulubionymi gadżetami.

 

W swoich książkach ceni kobiecość. Nawet w filigranowej postaci dostrzega siłę, która go pasjonuje. Ale to nie oznacza, że ma dla niej litość.

 

Pisarz ma w sobie coś z hazardzisty – ale uwaga – jeśli zaczyna grę, to żeby wygrać.

 

Fot.: Monika Ziemiańska

 

Fantastyczny Gość edycji:

Andrzej Ziemiański

Wiosna 2020

Projektant - Ilustrator - UX Designer - Superbohater

Człowiek renesansu, kierowany niegasnącą ciekawością zgłębia tajemnice nauki, sztuki i działania świata. Na co dzień UX designer, po godzinach wykonuje nieszablonowe zlecenia graficzne i kreatywne projekty wzornicze. Pasjonat filmów, historii, sztuki komiksowej i komercyjnej popkultury. Twórca polskiego bohatera Nieustraszonego Szpaka.

Ułamek jego działalności do obejrzenia na pickador.pl

 

Fantastyczny Gość edycji:

Damian "Pickador" Zajko

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jesień 2018

Urodzona 4 lipca 1983 roku w Lublinie - pisarka, autorka fantastyki. Absolwentka socjologii na UMCS w Lublinie, Coachingu w Biznesie, w Wyższej Szkole Biznesu i Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu.

 

Zwierz biurowy, HaeRka i behapówka; tłumaczka nieaktywna, pisarka reaktywowana – jak sama o sobie mówi. Ma jednego męża i kolekcję 75 smoków (chwilowo 75, bo cały czas się mnożą), jest zadeklarowaną wielbicielką psów, co u autorów fantastyki jest swego rodzaju ewenementem.Zadebiutowała w internetowym magazynie Esensja opowiadaniem "Bardzo Czarna Dziura", i "na papierze" opowiadaniem "Wielka Wyprawa Małej Żaby", które ukazało się w magazynie Science Fiction.

 

Pierwsza powieść Mileny Wójtowicz "Podatek" została wydana w 2005 roku. Kolejne powieści opublikowała rok po roku: "Wrota" w 2006, "Załatwiaczka" w 2007, "Wrota 2" w 2008. Autorka zdobyła serca fanów lekkim stylem, poczuciem humoru i dość przewrotnym traktowaniem stereotypów.

 

Fot.: Robert A. Mason

 

Fantastyczny Gość edycji:

Milena Wójtowicz

Jesień 2019

 

 

 

 

Jest wiedźmą – i to nie plotka. Pochodzi z tradycyjnego regionu pełnego tuneli i podziemi. Ma w żyłach śląską krew z domieszką węgla – urodziła się w mrocznym Sosnowcu (i przetrwała), tylko po to, by przez kolejne lata tułać się z rodziną po Polsce. Jak twierdzi to dlatego, że znacznie przyjemniej jest szukać nowych dróg do szczęścia, niż przekroczyć ostatecznie metę.

 

Skończyła studia filozoficzne na UKSW. Jest współautorką pierwszej polskiej antologii hiphopowej wydanej przez Narodowe Centrum Kultury. Przez wiele lat pracowała w gazetach i czasopismach przepytując setki znanych artystów i innych utalentowanych ludzi.

 

Współpracowała m.in. z Życiem Warszawy, Machiną, Przekrojem, National Geographic Traveler. Pisuje reportaże z kraju i ze świata. W wolnym czasie szlaja się po pustostanach, bunkrach i poligonach. Zawsze znajdzie sobie jakiś miły schron, nawet na paskudnie słonecznej Malcie.

 

Chciała być kierowcą Kołowego Transportera Opancerzonego Rosomak, ale została autorką książek postapo, co czyni każdy kolejny dzień lepszym (bez użycia kałasznikowa).

 

Fantastyczny Gość edycji:

Wiosna 2019

Jesień 2017

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mąż wspaniałej kobiety, ojciec dwu ślicznych, inteligentnych i złośliwych bestii, które nazywa córkami. 

 

Hobbystycznie czyta książki - najróżniejsze, ogląda filmy - również różne, od fantastyki, poprzez kryminały, filmy psychologiczne po anime, a przede wszystkim pisze:).

 

Ale pisanie to hobby, ciekawe, interesujące i takie, któremu oddaje się z duża przyjemnością bo rodzinę utrzymuje z pracy pozaliterackiej.

 

Fantastyczny Gość edycji:

Jesień 2015

 

 

 

 

Urodzony 13 maja 1965, jeden z twórców gry fabularnej Kryształy Czasu, opublikowanej na łamach czasopisma Magia i Miecz.

 

Niegdyś przedstawiciel Target Games (wydawca takich gier jak Warzone czy Chronopia). Obecnie zajmuje się głównie rozpowszechnianiem takich gier jak Warhammer, Warhammer 40,000.

 

Żonaty, ma dwóch synów.

 

W roku 2014 zapoczątkował autorską powieść opartą o świat Kryształów Czasu. Saga została zaplanowana na 13 tomów (26 części) pod wspólnym tytułem – Saga o Katanie.

 

Źródło: Wikipedia

 

Fantastyczny Gość edycji:

Artur Szyndler

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jesień 2017

Urodzony w 1962. Pierwsze teksty (magazyn “Fikcje”) i tłumaczenia (m.in. dla Iskier i “Fantastyki”) opublikował w połowie lat osiemdziesiątych.

 

Przez kolejne dziesięć lat wydawał czasopisma dla branży filmowej, następnie przerzucił się na gry komputerowe, by w 2001 roku wrócić do korzeni i stworzyć “Science Fiction”, ukazujący się nieprzerwanie przez jedenaście lat magazyn literacki, na którego łamach zadebiutowała większość znaczących pisarzy ostatniego pokolenia.Twórca portalu www.fantastykapolska.pl. Napisał kilkanaście powieści i niemal dwadzieścia opowiadań, przetłumaczył ponad osiemdziesiąt książek, odpowiadał za spolszczenie jedenastu gier komputerowych.

 

Jego książka „Metro2033: Otchłań” została przetłumaczona na język rosyjski, a cykl „Pola dawno zapomnianych bitew” na język angielski.

 

Fantastyczny Gość edycji:

Urodzony 20 lutego 1987 roku w Gdyni. Absolwent stosunków międzynarodowych na Akademii Marynarki Wojennej. Dziennikarz "Gazety Bankowej", członek zespołu redakcyjnego oraz wydawca portalu wGospodarce.pl.

Debiutował w 2010 roku w "Nowej Fantastyce" opowiadaniem "Dzieci Syberyjskie".

Na kilka lat porzucił działalność pisarską, by powrócić w powieściach "Czarna kolonia" (2016) i Wilk (2016).

W 2017 roku wyda≥ swoje opowiadanie w antologii "Ostatni dzień pary 2". Jego opowiadanie "Husarze Śmierci" zdobyło drugą nagrodę w konkursie Stwórz Swoją Historie. Opowiadanie "Księga Ostrzy" zajęło także drugie miejsce w konkursie Dylematy Singielki.
W dzieciństwie chciał byś archeologiem, potem filmowcem, ostatecznie odnalazł się w tworzeniu literatury, bo jak sam mówi "dla literatury wystarczy tylko kartka i długopis".

Zapytany o swoich literackich idoli wymienia jednym tchem Rafała Dębskiego, Feliksa Kresa, Georga R.R. Martina, Mirosława Żambocha i Mario Puzo.

Jak sam mówi, nie potrafi nie wymyślać stale nowych historii. Nieustanne tworzenie scenariuszy to jego największe uzależnienie.

Najbardziej lubi spacery i długie rozmowy z żoną oraz rozgrywki Warhammera. Doskonale sprawdza się jako kura domowa, chociaż od dzieciństwa walczy z kapciami, które uznaje za element systemu domowej opresji.

 

Fantastyczny Gość edycji:

Wiosna 2020

Wiosna 2019

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wiosna 2018

Urodzony 1956 – polski wydawca, działacz fandomu, autor komiksów.

 

W 1982 został jednym z współzałożycieli miesięcznika „Fantastyka”, najpierw jako kierownik działu literatury zagranicznej, następnie zastępca redaktora naczelnego. W latach 80. redaktor naczelny magazynu „Komiks-Fantastyka”, potem w wydawnictwach „Orbita” i „Korona”. Na przełomie lat 90. redaktor magazynu komiksowego „CDN”.

 

Obecnie kieruje wydawnictwem Mag, które początkowo wydawało takie magazyny jak „Magia i Miecz” i „Fenix” oraz wprowadziło na polski rynek wiele produkcji RPG.Twórca wraz z Maciejem Parowskim i Bogusławem Polchem serii Funky Koval, w której jest pierwowzorem jednego z bohaterów - Roddy`ego.

 

Działacz OKMFiSF oraz Polskiego Stowarzyszenia Miłośników Fantastyki.

 

W 2007 na uroczystości Z okazji 25-lecia pisma „Fantastyka” został odznaczony przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego Kazimierza Michała Ujazdowskiego Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

 

Fantastyczny Gość edycji:

Jacek Rodek

Jesień 2019

Wiosna 2019

Jesień 2018

Wiosna 2018

Rocznik ‘87, wrocławianka z urodzenia i sentymentu, warszawianka z zamieszkania i zaskoczenia. Absolwentka psychologii i kryminologii (Aberystwyth University), neurobiologii poznawczej (University of York) oraz psychologii śledczej (Uniwersytet SWPS). Z zapałem zgłębia tajniki ludzkiego mózgu oraz profilowania osób zaginionych i nieznanych sprawców zbrodni.

 

Debiutowała opowiadaniem "Cała Prawda o PPM" w antologii Kochali się, że strach (2007), a swoje studencko-emigracyjne przygody z fantastycznym twistem opisała w opowiadaniu "Shade", w antologii Nawiedziny (2009). Autorka dwóch książek z gatunku urban fantasy: Szamanka od umarlaków (2011) i Demon Luster (2014), cyberpunkowego kryminału Łzy Mai (2015) wyróżnionego Nagrodą Literacką Kwazar za wartości naukowe w literaturze science fiction (2016), oraz cyberpunkowego thrillera psychologicznego Spektrum (październik 2018).

 

W latach 2016-2018 pracowała w studiu CD PROJEKT RED jako scenarzystka przy grze Cyberpunk 2077.

 

W 2019 ukaże się jej najnowsza powieść - Fałszywy Pieśniarz, kontynuacja Szamanki Od Umarlaków i Demona Luster.

 

Fot.: Malwina Musialska

 

Fantastyczny Gość edycji:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Od fanów dla fanów

Warszawskie Targi Fantastyki

1

2

3

4

B

C

D

F

G

H

K

L

Ł

M

N

O

P

R

S

W

Z