Zapraszamy na następną edycję:

Dom Towarowy Bracia Jabłkowscy

ul. Bracka 25, 00-021 Warszawa

10 - 11 września 2022

Znajdziesz nas również na:

Regulaminy

Zostań Wystawcą

Bilety

Strona

1

2

3

4

Przejdź do następnej >>

Wiosna 2019

Jesień 2018

Wiosna 2018

 

 

 

 

 

 

 

 

Właściwie Aleksandra Janusz-Kamińska - rocznik 1980, urodzona w Warszawie.

 

Doktor neurobiologii, obecnie pracuje w Międzynarodowym Instytucie Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie. Debiutowała w „Science Fiction” 4/2001 opowiadaniem „Z akt miasta Farewell”, jest autorką powieści „Dom wschodzącego słońca” oraz trzech tomów serii „Kroniki rozdartego świata” - „Asystent czarodziejki”, „Utracona Bretania” i „Cień Gildii”, opublikowanych nakładem wydawnictwa Nasza Księgarnia.

 

Publikowała opowiadania i artykuły publicystyczne w internetowym magazynie Fahrenheit, w magazynie mangi i anime „Kawaii” i w innych czasopismach. Uzależniona od książek, czyta wszystko; nie jest gatunkistką. Zawodowo zajmuje się molekularnymi mechanizmami rozwoju neuronów, pamięci i uczenia się.

 

Fantastyczny Gość edycji:

Aleksandra Janusz

Wiosna 2018

Jesień 2017

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Urodzona w 1981 r., pisarka, autorka seryjna, fanka popkultury i kryminalistyki. Uwielbia powoływać do życia mocne i wyraziste bohaterki i bohaterów, którzy potrafią dotrzymać im kroku. Matka Dory Wilk, Piotra „Witkaca” Duszyńskiego i Nikity. A od niedawna także młodziutkiej Magdy Garstki, detektywa amatora w nadmorskim klimacie Ustki.

 

Pracoholiczka, o czym najlepiej świadczą liczby: 11 powieści i tom opowiadań napisanych w 8 lat i wydanych w sześć, 4 serie powieściowe, 2 wydawców – Fabryka Słów i SQN. W 2018 roku zrobiła skok w bok i wydała swój pierwszy kryminał – „Trup na plaży i inne sekrety rodzinne”. I jak sama zapewnia – daleko jej od powiedzenia ostatniego słowa.

 

Członkini grupy literackiej „Harda Horda” zrzeszającej fantastyczne autorki fantastyki i nie tylko. 

 

Fot.: Marcin Ryszard Okoniewski

Opis: Autorka

 

Fantastyczny Gość edycji:

Aneta Jadowska

Zima 2021

Rocznik 1978, gliwiczanka, z wykształcenia tyflopedagożka, z zamiłowania pisarka. Szczur lądowy beznadziejnie zakochany w morzach, statkach i okrętach, a do tego wielbicielka rewolucji przemysłowej i architektury obronnej.

Echa tych fascynacji pojawiają się w jej tekstach. Przygodę z pisaniem rozpoczęła od publikacji w drugim tomie Fantazji Zielonogórskich. Autorka awanturniczej powieści steampunkowej "Zatopić <<Niezatapialną>>".

Członkini sekcji literackiej "Logrus" Śląskiego Klubu Fantastyki, w której stara się działać prężnie i z poświęceniem. W roku 2019 nominowana do nagrody fandomu im. Janusza A. Zajdla za opowiadanie "Detektyw Fiks i sprawa mechanicznego skafandra". 

Fantastyczny Gość edycji:

Anna "Siemomysła" Hrycyszyn

Zima 2021

Rocznik ’80, z wykształcenia doktor nauk biologicznych, aktualnie tłumaczka i autorka fantastyki. Od maja 2021 r. redaktorka działu prozy zagranicznej w „Nowej Fantastyce”.

Spod jej pióra wyszły: cykl powieściowy „Teatr węży”, liczne opowiadania publikowane w czasopismach i antologiach, zbiory opowiadań „Między otchłanią a morzem” (2004) i „Po stronie mroku” (2012) oraz powieść „Olga i osty” (2016).

Laureatka konkursu „Horyzonty Wyobraźni” (2010), wyróżniona Reflektorem „Nowej Fantastyki” (2018), laureatka Nagrody im. Janusza A. Zajdla za powieść „Czerń nie zapomina” (2021).

Należy do grupy literackiej Harda Horda. Kocha góry i koty (z wzajemnością).

 

Fantastyczny Gość edycji:

Agnieszka Hałas

Jesień 2019

Jesień 2018

 

 

 

 

 

 

 

 

Urodzony w 1983 roku we Wrocławiu. Z wykształcenia dziennikarz i specjalista public relations, zawodowo żadnej pracy się nie boi. Szeroko pojętą literaturą zainteresowany odkąd uznał, że tata zbyt szybko zasypia czytając mu na dobranoc.

 

Oprócz książek uwielbia gry, zarówno te na planszy jak i na monitorze. Nie gardzi także dobrym filmem. Dwie wizyty w Strefie Wykluczenia wokół Czarnobylskiej AES przypłacił utratą owłosienia w górnej części czaszki, więc teraz chciałby jechać w jakieś bezpieczniejsze miejsce – myśli o Nowej Ziemi lub okolicach zakładów Majak. Za kordon Fabrycznej Zony wdarł się przebojem z konkursu debiutantów. Po spektakularnym rajdzie przez Zonę ruszył do cyfrowego Polis i tu także czekały na niego sukces, chwała i uwielbienie czytelników.

 

Fot.: Fabryka Słów

 

Fantastyczny Gość edycji:

Wiosna 2019

Wiosna 2018

Jesień 2015

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Człowiek orkiestra.

 

Współtworzył grupy literackie TRUST oraz Klub Tfurcuf. Wraz z grupą znajomych pisarzy założył w 1990 roku magazyn literacki FENIX i w latach 1993-2001 był redaktorem naczelnym czasopisma. Z zamiłowaniem gotuje. Debiutował w 1982 roku w tygodniku Odgłosy opowiadaniem "Azyl dla starych pilotów". Od tego czasu opublikował kilkadziesiąt opowiadań i wydał 8 książek. Najszerzej znany jest czytelnikom jako autor Pana Lodowego Ogrodu, powieści w 4 tomach (Fabryka Słów 2005, 2007, 2009, 2012).

 

Wielokrotnie nominowany i nagradzany: Pan Lodowego Ogrodu tom 1. (nagroda im. Janusza A. Zajdla za 2005 rok, w kategorii powieść, Śląkfa w kategorii Twórca Roku 2005, Sfinks, w kategorii Polska Powieść Roku i nagroda redakcji Fahrenheita, w kategorii Dzieło Roku 2005).

 

W 2007 roku powieść Popiół i kurz została nagrodzona Zajdlem za rok 2006. Sam autor mówi o sobie, że jego największym osiągnięciem jest, że pisze. Jest wielkim fanem świętego spokoju, urlopów, jengi oraz filmu Władca Pierścieni.

 

 

Zdjęcie i opis - Fabryka Słów

 

Fantastyczny Gość edycji:

Jarosław Grzędowicz

Zima 2021

Rocznik 74. Przygodę z pisaniem rozpoczęła dla zabawy powołując do życia postać Lilianny.

Od tamtego momentu, ma na swoim koncie wydawniczym kilka powieści w różnych gatunkach literackich. Od trzech lat szlifuje warsztat pisarski w Sekcji Literackiej przy Krakowskiej Sieci Fantastyki pod czujnym okiem Pawła Majki.

W tym roku debiutowała powieścią w klimatach urban fantasy Flawaris. Jej opowiadania można znaleźć w różnych antologiach i gazetach.

Niepoprawna miłośniczka dzikich jeży, kawy i konwentów fantastyki. Kocha chodzić na długie spacery z psem, którym zawsze towarzyszy audiobook.

 

Fantastyczny Gość edycji:

Iza 'Flawka' Grabda

Zima 2021

Urodziła się 29 kwietnia 1980 roku w Łodzi. Ukończyła filologię angielską na Uniwersytecie Łódzkim w Katedrze Dramatu.

Od lat zakochana w Szekspirze i Tolkienie. Z zawodu nauczycielka języka angielskiego i doula.

Jest pasjonatką koni, astronomii i Afryki. Interesuje się światem i jego prawami. Mieszka na wsi, w której ceni sobie ciszę i kontakt z przyrodą. Kwiat datury. Iskra to jej debiutancka powieść.

 

Fantastyczny Gość edycji:

Kamila Goszczyńska

Zima 2021

Jarmark 2021

Jesień 2018

Wiosna 2018

Jesień 2017

Rocznik 1981, relatywnie duży przebieg, ale za to bezawaryjny i bezwypadkowy. Napęd na cztery koła, turbo, klimatyzacja i bogaty pakiet wyposażenia wnętrza.


Pisarz oraz poliglota. Z wykształcenia lingwista,  z zawodu tłumacz symultaniczny, z zamiłowania  historii wojskowości i antropologii kultury.

Najszybsze pióro polskiej fantastyki. Debiutował w nie tak znów odległym 2013 roku, od tego czasu zasypując wydawnictwo iście hurtową ilością co najmniej dwóch-trzech książek rocznie. Wciąż poszerzający się zakres jego tematów krąży pomiędzy tematyką wojenną, thrillerem psychologicznym, groteską, powieścią grozy, historią oraz wręcz rasowym, krwistym fantasy. Książki spływają mu z palców na klawiaturę tak szybko, że przeważnie sam nie pamięta ile ich wydał.


Od pewnego czasu zaangażowany – jakby mało tego było! – w prace dwóch spółek gamedevowych: Sylen Studio oraz Red Square Games, zajmujących się produkcją gier wideo, RPG oraz planszowych na podstawie jego wciąż poszerzanej, pogłębianej i rozciąganej poza granice przyzwoitości twórczości.


Niezrównany prelegent i mówca, potrafiący bez zająknięcia i powtórzenia poprowadzić godzinny wykład o praktycznie dowolnej tematyce – od formowania się organizacji przestępczych we wczesnym okresie poradzieckim, wstecz aż do technik oblężniczych starożytnego Babilonu.


Brany prosto z salonu, pierwszy właściciel, brak ukrytych opłat.


Okazja jakich mało!

 

 

Fot.: Fabryka Słów

 

Fantastyczny Gość edycji:

Jesień 2019

Urodzony 28 lipca 1987 r., pod księżycem dobrej pani Mokoszy. Choć sam mikrej postury, jego zwierzę rodowe to uparty żubr.

 

Z wykształcenia kulturoznawca, z zawodu tłumacz, z zamiłowania koniarz, fajczarz, włóczęga.

 

Autor sześciu powieści i licznych opowiadań. Jego „Malowidło” było nominowane do tytułu książki roku 2016 w kategorii groza przez portal LubimyCzytać.

 

W 2018 r. powieść „Powrót królów” oraz steampunkowe nowele o Peterkinie i Brokku przyniosły mu nominację do Reflektora Nowej Fantastyki. W 2019 r. tęsknota za słonecznymi dniami dzieciństwa i snutymi przy ognisku gawędami skłoniła go do napisania "Białej wieży", którą debiutuje na polu fantastyki młodzieżowej.

 

 

Fantastyczny Gość edycji:

Grzegorz Gajek

 

Jesień 2019

Urodzony w 1971 roku na południowych rubieżach Polski w Cieszynie, żonaty, ma trzyletnią córeczkę.

 

Typowy przedstawiciel swojego znaku zodiaku, pozytywnie nastawiony do życia i ludzi, uparty w dążeniu do wyznaczonych celów.
Z wykształcenia chemik po AGH w Krakowie. Obecnie dzięki pracy zwiedza świat.

 

Interesuje go historia – ta prawdziwa, ale i ta alternatywna (gdybologia), lubi matematykę i chemię, zmuszony zabrał się do bliższego zapoznania z fizyką kosmosu. Uwielbia tenis i narty. W wolnych chwilach jest fanem modelarstwa, szczególnie interesuje go Druga Wojna Światowa, głównie poloniki. Dużo czyta, bardzo podoba mu się polskie fantasy, science- i political-fiction.

 

Jest fanem Lineage II,  gdzie grał jako Famus w klanie AMBER AEY.

 

 

Fantastyczny Gość edycji:

Paweł Famus

 

Jesień 2019

Zadebiutowała młodzieżowym cyklem fantasy „Niepowszedni”, wyróżnionym w swych kategoriach m.in. nominacją w plebiscycie Książka Roku 2016 Lubimy czytać.pl oraz tytułem Najlepszej Książki Roku przyznanym przez jury portalu Granice.pl.

 

Tworząc fantastykę, od lat poświęca się jej również jako zagorzała czytelniczka.

 

Z wykształcenia jest filologiem polskim. Uzyskała też dyplom MBA i ukończyła na Uniwersytecie Warszawskim studia poświęcone literaturze dla dzieci i młodzieży. Należy do IBBY Sekcja Polska.

 

Ma dwa bardzo niesforne koty i jednego poczciwego psa. Cała trójka hasa na kartach jej książek.

 

 

Fantastyczny Gość edycji:

Justyna Drzewicka

 

Jesień 2018

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(1)

 

 

 

 

 

 

Urodzony w 1969 roku w Oleśnicy, z wykształcenia i zawodu psycholog. Zaprzecza by wykonywany zawód miał wpływać na jego twórczość, ponieważ psychologiem jest tylko w godzinach pracy. Pisarz fantasy, science fiction, powieści historycznych, wojennych, sensacyjnych oraz kryminalnych.

 

Od czerwca 2009 do maja 2012 redaktor naczelny miesięcznika „Science Fiction, Fantasy i Horror”. Współpracuje także z pismami kobiecymi. Debiutował w „Nowej Fantastyce” nr 5/1998 opowiadaniem „Siódmy liść” a jego teksty pojawiały się w „Fenixie”, „Magii i Mieczu” i „Science Fiction, Fantasy i Horror”. Pierwszą powieścią były „Łzy Nemezis” opublikowane w 2005 roku.

 

Do dziś opublikował ponad 20 powieści i 2 zbiory opowiadań, w 2007 roku otrzymał nagrodę Nautilius za „Czarny pergamin”, rok później za „Gwiazdozbiór kata”. Wielką pasją autora jest historia, w szczególności średniowiecze – to pokłosie dziecięcej fascynacji serialem „Inavhoe”.

 

W swojej twórczości przykłada ogromną wagę do badań historycznych i osadzenia opowieści fantastycznej w realiach epoki. Budując swoje światy korzysta też z wykształcenia w dziedzinie filozofii – uważa, że brzytwa Ockhama to w tym procesie podstawa. Niezamierzenie, choć uparcie, płynie pod prąd jako twórca – jego książki odbiegają od popularnych tendencji i nie wpisują się łatwo w szablony. Uważa, że jeśli będzie się dobrze bawił przy pisaniu, to i czytelnik ma szansę na dobrą zabawę przy lekturze. Jednocześnie stara się, by jego opowieści nie tylko bawiły, ale też skłaniały do refleksji. Jak sam mówi „prawdziwa literatura polega na tym, żeby rzecz się po prostu czytała, żeby wciągnęła, dała radość, wzruszenie, zastanowienie, ale jednocześnie była atrakcyjna w formie i języku. Tu też nie chodzi o to, żeby lektura była wyłącznie lekka, łatwa i przyjemna”.

 

Prywatnie: wiking z charakteru, miłośnik i znawca piwa oraz szczęśliwy i  zadowolony mąż swojej żony.

 

Fantastyczny Gość edycji:

Wiosna 2019

Matematyk, fantasta, człowiek w nieustających objęciach prokrastynacji.

 

Od 1995 związany ze Śląskim Klubem Fantastyki, którego sekcji literackiej jest (pisarskim) wychowankiem. Papierowo debiutował w 2008 roku w antologii Epidemie i Zarazy, od 2012 ukazała się jego pierwsza powieść "Gambit" otwierająca cykl "Algorytm Wojny". Od tego czasu autor dalszych 4 powieści cyklu oraz zbioru opowiadań w tym samym świecie.

 

Od czasu do czasu pisze też coś innego - jeśli akurat uda mu się znaleźć moment. Ma wielkie pisarskie plany, które mkną naprzód w tempie lodowca (patrz też: prokrastynacja).

 

Fantastyczny Gość edycji:

Michał Cholewa

Wiosna 2019

Jesień 2018

 

 

Polska pisarka, tłumaczka literatury fantastycznej i programistka.

Członkini Sekcji Literackiej Śląskiego Klubu Fantastyki. Autorka opowiadań takich jak m.in. Kre(jz)olka, które ukazało się w 2014 r. na łamach „Nowej Fantastyki” i zostało nominowane do Nagrody Zajdla, czy Ścieżki Mamy We Krwi (nagrodzone w konkursie „Dzieje się. Fantastyka zaangażowana społecznie”).

 

Triskel: Gwardia to jej debiut powieściowy.

 

 

 

 

 

Fot.: Jarosław Poliwko

 

Fantastyczny Gość edycji:

Jarmark 2021

Jesień 2018

Wiosna 2018

Jesień 2019

Jesień 2017

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Polski scenarzysta i publicysta komiksowy, podcaster, autor fantastyki, wydawca.

 

Urodził się w latach 70, ale ludowa rzeczywistość, do której wychowywano go w latach 80. nigdy nie nadeszła. Grał w gry na 8-bitowym Atari, a klocki Lego znał głównie z Pewexu.

 

Był nauczycielem i żołnierzem, pracował w nocnych klubach i telewizji, w końcu rzucił wszystko i poszedł robić do prywatnej korporacji.

 

Fantastykę poznał dzięki przygodom pilota Pirxa, ale zaczytywał się także w wielotomowych sagach fantasy. Zanim zaczął publikować książki, pisał i wydawał komiksy, zajmował się publicystyką oraz nagrał kilkaset audycji mówionych. Lubi mięso, robienie zdjęć i rozbiórki mostów drogowych. Autor pierwszej polskiej powieści postapokaliptycznej, Kompleks 7215, osadzonej w tunelach warszawskiego metra i przyległych do niego schronów.

 

Prywatnie "family guy", modelarz kartonowy, niespełniony rysownik, pracuje w IT od dwóch dekad. Aktualnie wolny czas spędza na słuchaniu Gyllene Tider i drukowaniu power armorów na swojej nowej drukarce 3D. Uważa w skrytości ducha, że asteroida to nie jest wcale zła opcja i lubi patrzeć, jak świat płonie.

 

 

Fantastyczny Gość edycji:

Bartek "godai" Biedrzycki

Jesień 2018

Jesień 2015

 

 

 

665626-352x500

 

 

627201-352x500

 

 

627200-352x500

 

 

352x500

 

 

 

 

 

 

 

 

Urodziła się tak dawno temu, że już nie musi ustępować miejsca w transporcie publicznym. 

 

Przeczytała w życiu więcej książek niż ma włosów na całym ciele, choć niekoniecznie były to bardzo mądre książki. Jest kotem alfa w swoim domu, choć jeden z podwładnej czwórki próbuje ją co jakiś czas zdetronizować. Fatalistka, wierzy w anioły-stróże i Wyższą Opaczność, jej życie składa się z szeregu przypadków: przypadkiem zakochała się w Gwiezdnych Wojnach, okazjonalnie zapisała się do klubu fantastyki, mimochodem napisała kilka opowiadań i tak jakoś wyszło, że została pierwszą kobiecą laureatką Nagrody Zajdla. Na dobre zakorzeniła się w fantastyce humorystycznej, zarówno pod względem gustów pisarskich, jak i czytelniczych.

 

Od dziewięciu lat tłumaczy z ruskiego na nasze. Poza tym szwaczka, dziergaczka, naprawiaczka, introligatorka-amatorka i Bór Szumiący wie co jeszcze przy okazji.

 

Fantastyczny Gość edycji:

Polski Pisarz

Ewa Białołęcka

Rocznik 1981, chodzący dowód na to, że znaki zodiaku to bajka jak każda inna (ponoć zodiakalna panna).

 

Wyznaje zasadę, że nie ma rzeczy niemożliwych, tylko czasem nie jesteśmy wystarczająco uparci. Kocha podróże, współczesne technologie i wszystko, co jest związane z fantasy.

 

Pasjonuje się otaczającym go światem, począwszy od fizyki kwantowej, a skończywszy na lokalnym folklorze i mitologii z całego świata. W literaturze uwielbia kontrast, sarkazm i wyraziste postaci. Fabuła musi trzymać w napięciu od pierwszej strony aż do ostatniej kropki. Tułaczki po kilku kontynentach stały się inspiracją do napisania jego debiutanckiej książki.

 

Całkiem niedawno odbyła się premiera „Iris McBlack: Kryształowe serce”, pierwszego tomu cyklu fantasy dla młodzieży.

 

Fantastyczny Gość edycji:

Jesień 2019

Maks Dieter – czyli Paweł Krzysztof Polusik, autor powieści sci-fi i grozy.

Pochodzi z Bolesławca na Dolnym Śląsku, obecnie mieszka i tworzy w Tarnowskich Górach. Pasjonat literatury, historii, fizyki, astronomii. Miłośnik japońskich sztuk walki, w szczególności Aikido, które stale trenuje.

Ukończył studia ekonomiczne, a obecnie związany jest zawodowo z branżą handlową. Jego pasją są przede wszystkim książki. Autor książki science fiction Enceladus

.

 

Fantastyczny Gość edycji:

Maks Dieter

Zima 2021

Współzałożyciel Stowarzyszenia Młodych Inżynierów Lotnictwa, wieloletni koordynator opiekunów lotniczych podczas Międzynarodowych Pikników Lotniczych w Góraszce.


Jego hobby to hokej, wędrówki po Bieszczadach i przelewanie literackich pomysłów na papier.


Miłośnik filmów i seriali science fiction oraz książek związanych z tematyką
podróżowania w czasie i rzeczywistości alternatywnej.


Autor książek science ficion Continuum i Pantha Rhei

.

 

Fantastyczny Gość edycji:

Kamil Brach

Zima 2021

B

C

D

F

G

H

J

K

L

Ł

M

N

O

P

R

S

W

Z

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Od fanów dla fanów

Warszawskie Targi Fantastyki